DEPILACE:

EPILACE:

Epilátor a vytrhávání

Vytrhávání

Vytrhávání chloupků je oblíbená metoda. K vytrhávání používáme buď obyčejnou depilační pinzetu nebo speciální kleštičky. I způsob depilace je snadný. Najdeme chlup, který chceme vytrhnout, napneme kůži okolo a jednoduše vytrhneme. Je vhodné vytrhávat chloupky po směru růstu. Ideální doba pro tuto techniku je po koupeli, kdy je naše pokožka vláčná a chloupky změknou. Tato metoda je cenově velmi příznivá. Nevýhodou však je velká bolestivost zákroku. Proto téměř není možné takto depilovat větší část těla. Například pro úpravu obočí je to však technika nejpoužívanější.

Epilátor

Epilátory nám zjednoduššují obyčejné vytrhávání, a přestože by se mohlo podle názvu zdát, že epilátorem epilujeme, jedná se spíše o depilaci. Efekt totiž není příliš dlouhodobý. Odstraňování chloupků pomocí epilátoru je dnes již zcela běžnou metodou, jak se chloupků zbavit. Pro velké množství žen představuje zcela ideální metodu. Je třeba však zmínit, že jde o techniku poměrně bolestivou. Některé ženy však tvrdí, že bolest není příliš velká a při každém dalším použití epilátoru se snižuje. Po několika letech užívání tohoto přístroje jim pak bolest připadá naprosto zanedbatelná.

Epilátor je přístroj vypadající na první pohled velmi podobně jako holící strojek nebo depilátor. Je také možné zakoupit přístroj, který obsahuje obě varianty – depilátor i epilátor. Ten má vyměnitelné hlavice a my můžeme sami zvolit, kterou použijeme. Princip epilátoru je jednoduchý. Na jeho konci jsou jakési rotační pinzetky. Do těch se zachytí naše chloupky a ony jej jednoduše vytrhnou. Kvalitní epilátory pak mají různé doplňky, které například zchladí pokožku před vytrhnutím chloupku. Samotné vytrhnutí je pak méně bolestivé.

Epilátor má jistě mnoho výhod. Investujeme pouze do jeho koupě, pak již epilaci provádíme doma zdarma. Cena průměrných epilátorů se pohybuje okolo 1000 Kč. Samotný způsob epilace je úplně snadný. Stačí pouze strojkem přejíždět po kůži a epilátor chloupky sám vytrhává. Naše pokožka je pak perfektně hladká. Vydrží tak 1 – 3 týdny, což je další nesporná výhoda.

Hlavní nevýhodou je skutečně bolestivost, kterou velké množství žen není ochotno podstupovat. Je však pravdou, že ženy si na tuto bolest po čase „zvyknou“. Pokud se tedy pro tuto epilaci rozhodneme, je třeba první pokusy „vydržet“. Kvůli této bolesti epilátor není příliš vhodný na intimní partie. Nejčastěji se tedy používá na odstraňování chloupků z nohou či rukou. Epilátor má ještě jednu nevýhodu. Chloupky musí být velké asi 5 milimetrů, aby je strojek zachytil. To znamená, že musíme chloupky nechat vždy dorůst do této délky, což mnoha ženám příliš nevyhovuje.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!