DEPILACE:

EPILACE:

Epilace perská (orientální epilace)

Perská nebo také orientální epilace je v Evropě nový a stále poměrně neznámý způsob relativně trvalého odstraňování chloupků. Slovíčko epilace se v jejím názvu objevuje patrně proto, že je výsledek vydrží a po dlouhodobém docházení na tuto proceduru by měl být omezen růst chloupků. I díky mnoha dalším výhodám jí přichází na chuť stále více žen. Proto se perská epilace začíná objevovat i v mnoha zavedených kosmetických salonech. Tato technika zanechává pokožku hladkou a zdravou. Je vhodná i pro ženy s citlivou kůží, neboť používaný přípravek je přírodní a hypoalergenní.

Perská epilace postup

Perská epilace se provádí pomocí speciální patentované epilační hmoty. Je v ní obsažena tajná bylinná přísada a také med, datle, fíky, citronová a pomerančová šťáva. Protože neobsahuje vůbec žádné chemické přísady, bývá velmi dobře snášena. Téměř nikdy se po depilaci touto hmotou nevyskytují alergické reakce. Je tak velice využívána ženami, které mají problém s citlivou kůži nebo alergiemi.

Samotná perská epilace probíhá poměrně rychle. Je možné ji provést jak doma, tak ve specializovaném salonu. Epilační hmota se nahřeje a přiloží na místo, které chceme epilovat. Několik vteřin se pak nechává působit. Poté se pomalu strhává a s ní i nežádoucí ochlupení. Po proceduře pokožku omyjeme vodou. Hmoty určené pro perskou epilaci se dá využít i pro vyhlazení pleti či odstranění drobných pigmentových skvrn.

Metoda perské epilace je méně bolestivá než ostatní. Chloupky po ní poměrně dlouhou dobu nerostou, zákrok se opakuje zhruba jednou za měsíc až dva. Po několika epilacích chloupky slábnou a vyskytuje se jich stále méně. Účinné látky údajně pronikají až do vlasové folikuly a tam zabraňují dalším růstu chloupku. Někdy se uvádí, že zhruba po roce pravidelné epilace chloupky přestanou růst úplně. To je však velmi nepravděpodobné a nedá se na to spoléhat.

Cena perské epilace

Cena perské epilace závisí na tom, zda provádíme epilaci doma nebo navštívíme specialistu. Za 100 g hmoty zaplatíme zhruba 1000 Kč. K balíčku je přibalen i návod, jak epilaci provádět. V salonech pak zaplatíme o dost víc, například za odstranění chloupků v podpaží kolem 400 Kč, za perskou epilaci třísel 500 Kč. Celé nohy nás mohou vyjít až na 1500 Kč. Máme však jistotu, že odborník provede epilaci správně a důkladně.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!