DEPILACE:

EPILACE:

Epilace laserová (depilace laserová)

Laserová epilace (chybně také laserová depilace) si získává stále více příznivců. Všechny samozřejmě láká zbavit se chloupků na velmi dlouhou dobu. Odstranění chloupků laserem je bezbolestný způsob, jak provádět nejúčinnější a nejtrvalejší epilaci. A to je snem každé moderní ženy. Dávno už však nejde pouze o záležitost ženskou! I muži se chtějí zbavit nežádoucího ochlupení, proto často volí epilaci laserem.

Princip epilace laserem

Princip epilace laserem není složitý. Přístroj vysílá světelný paprsek, který je pohlcován pigmentem vlasové cibulky a mění se na teplo. To pak ničí celou cibulku. Chloupek by pak již neměl znovu narůst. Někdy se však stává, že vlasová cibulka není zničena úplně. V tom případě chloupek naroste znovu, ale jen velmi tenký a krátký. I z tohoto důvodu je třeba laserovou epilaci provést několikrát, než je výsledek dokonalý. Dalším důvodem je to, že paprsek ničí pouze ty chloupky, které jsou ve fázi růstu. A to nejsou vždy všechny. Proto musíme zákrok podstoupit zhruba 4×-8×. Pak nás čeká na rok až několik let krásná a hladká pokožka. Světlovlasé ženy potřebují zpravidla více procedur laserové epilace, než tmavovlásky.

Laserová epilace je vhodná pro všechny partie, nejčastěji se používá pro odstranění chloupků z obličeje. Ale pozor! Paprsek ničí pouze tmavší chloupky, které jsou dlouhé minimálně 1 milimetr. Je tedy vhodné se nejprve poradit s odborníkem, zda nám laser pomůže.

Postup laserové epilace

Šest týdnů před zákrokem laserem se chloupky nesmí vytrhávat pinzetou ani epilátorem. Je možné je holit žiletkou, tak aby v době zákroku byly dlouhé jeden milimetr. Laserová epilace je bolestivá pouze minimálně. Pokožka je většinou před zákrokem ochlazena, proto bolest téměř necítíme. Někdy se může objevit slabé štípnutí, když paprsek pronikne pod pokožku. Většinou je tato metoda dobře snášena. Občas se však vyskytuje zarudnutí pokožky nebo otoky po zákroku. Proto bychom po epilaci laserem měli používat speciální přípravky. Ty nám doporučí specialista. Také je třeba se zhruba dva týdny chránit před slunečním zářením. Ideální je používat krémy s ochranným faktorem 30 – 50. Také je vhodné před i po depilaci zvýšit příjem tekutin.

Výhody a nevýhody

Nespornou výhodou epilace laserem je samozřejmě její trvanlivost. Některým lidem už chloupky nenarostou nikdy. Uvádí se však, že většino začnou některé chloupky růst znovu v horizontu 1 až několika let. V tom případě je po uplynutí této doby nutné zákrok opakovat. Někdy si však ženy stěžují, že chloupky nebyly zničeny dokonale. Zůstává slabé světlé chmýří. To se dá považovat za poměrně velkou nevýhodu. Pak je zde ještě cena. Laserová epilace patří mezi nejdražší. Například za odstranění chloupků nad horním rtem zaplatíme 1000 Kč za jednu návštěvu. Epilace laserem celého těla pak stojí až 15 000 Kč za návštěvu. Musíme však myslet na to, že jde o epilaci velice dlouhodobou, ne-li trvalou. V takovém případě se nám investice opravdu vyplatí a pocit z výsledku je navíc s jinými metodami téměř nesrovnatelný.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!