DEPILACE:

EPILACE:

depilace cukrovou pastou

depilace cukrovou pastou

Jeny 04. 03. 2010 16:10

Chtěla bych vědět jak se dá vyrobit doma pasta na cukrovou depilaci. A jak přesně postupovat při aplikaci. Děkuji za radu.

Majka 25. 03. 2010 17:02

Ahoj, doma bych to nevyráběla, je to dost složitý postup, myslím a kdyby to bylo tak jednoduchý, už by si jí vyráběl každý, ne? Kupuju ji za 300Kč na www.cukrovapasta.com a vystaší mi tak na čtvrt roku, což je super. Na těch stránkách jsou i nějaké informace a videa

Conlie 20. 05. 2010 18:19

Vždycky jsem si lámala hlavu, jak to dělají ty druhé, že mají tak nádherně hladké nohy. Při řešení tohoto problému jsem (vzhledem ke struktuře porostu) postupně zavrhla jak žiletky (čím častější použití, tím sveřepější porost a navíc mi hrozně vadil pocit „ježka“ a zarůstání v citlivých partiích), tak i trhací strojek. Při brouzdání na youtoube jsem narazila na sugaring a hned jsem si řekla – to je to pravé ořechové. Prohlédla jsem si tam několik videí ohledně přípravy pasty a její aplikace a následně jsem si ji zkusila vyrobit sama. Do hrnce jsem dala 8 dílů cukru, 1 díl citronové šťávy a 1 díl vody. Cukr jsem v tom rozpustila a na silnějším plameni jsem směs nechala roztopit. Jakmile se začaly dělat bubliny a směs vzkypěla, stáhla jsem plamen „na sporo“ a za občasného míchání ji vařila cca 20–25 min., až se z ní přestala vypařovat voda a taky trochu zhoustla (aspoň jsem měla ten pocit při míchání). Směs má ze začátku hnědou barvu, jakmile se barva změní na jantarovou nebo měděnou, tak by měla být hotová. Potom jsem pastu přelila do kulaté 500 g krabice od Vanishe (měla by se uchovávat v uzavíratelném obalu, aby nevysychala, stačí obyčejná plastová dóza s víčkem). POZOR – pasta je horká a hrozí nebezpečí popálenin, v žádném případě se nepoužívá hned po přípravě. Potom se nechá pasta vychladnout na takovou teplotu, aby se z ní dala rukou oddělit kulička. To trvá cca 2 hod., možná v ledničce míň, já jsem ji dala na okenní parapet (9.4.). Když pasta dostatečně vychladla, oddělila jsem z ní kuličku, chvíli jsem ji hnětla prsty a potom jsem ji proti směru růstu roztírala. Pasta přilne k pokožce i k chloupkům. Potom jsem ji po směru růstu odtrhla. Musím říct, že je srovnání s předchozími metodami, jsem byla velmi příjemně překvapena, ba nadšena. Bolestivost „trhání“ v porovnání se strojkem byla dost menší, přitom efekt nesrovnatelně lepší, o žiletkách už vůbec nemluvím. Vzhledem k tomu, že to byl můj první pokus, jsem byla poněkud „zapatlaná“ od pasty, to však vyřešila následná sprcha. Pokožka byla po „sugaringu“ krásně hladká, do dneška se mi neudělal ani jeden bolák ze zarostlého chloupku a co je nejúžasnější, nový porost je ve srovnání s tím původním podstatně řidší (místo džungle solitéry) a jak se zdá, tak i slabší.

Conlie 20. 05. 2010 18:43

Účinnost pasty jsem poté vyzkoušela i na sestře, která byla z výsledku taktéž nadšena. Ztuhlou pastu pro další použití můžeme rozehřát na potřebnou teplotu ve vodní lázni, ale nejlepší a nejrychlejší je to v mikrovlnce – stačí asi 2 minuty. Všechny časové údaje jsou orientační a závisí na množství, čím víc pasty, tím delší čas. Takže to jsou moje zatím velmi chabé zkušenosti se sugaringem. Chce to zkrátka více praxe a nenechat se hned na začátku odradit případným neúspěchem. A ještě bych si dovolila na zavěr jednu radu, uvedenou v jednom z videí. Před depilací intimních partií je třeba porost zkrátit na cca 0,5 cm, jinak vzhledem k přilnavosti pasty hrozí nebezpečí, že si způsobíte zbytečné utrpení.

qpka 03. 06. 2010 23:43

Ahoj, chtěla bych se zeptat Conlie, na ten postup. Dělala jsem pastu podobně podle návodu taky z netu, 9 lžic cukru, 2lžíce vody a 2 lžíce citr. šťávy. Mám ale problém poznat, kdy je hotová. Ta první se mi podařila tmavší, nechala jsem ji vystydnout v kastrůlku, kde ztvrdla jako kámen.Ale než ztvrdla, nebyla moc měkká a dělala takové ty karamelové vlasy, nebyla vláčná. A druhý pokus vlastně dopadl podobně, ale vypnula jsem ji dřív, takže měla takovou zlatou barvu.Zase jakmile trochu vystydla ztuhla, ve vodní lázni povolila, ale stejně s ní nešlo pracovat. Pouze s horkou, při tělové teplotě zase tuhoň. I po žmoulání v ruce se z kuličky stal šutr. Moc prosím o radu, strašně ráda bych to vyzkoušela na vlastní kůži. Děkuji.

Conlie 10. 06. 2010 10:42

Omlouvám se za zpoždění odpovědi, teprve dnes jsem po delší době otevřela poštu. Pasta mi po uvaření taky ztuhla, takže na další použití jsem ji nahřála v mikrovlnce a to na takovou teplotu, že se z ní dal prsty oddělit potřebný kus. Potom jsem ji hnětla prsty tak, že kuličku jsem zmáčkla palcem a ukazováčkem (příp. i další prsty, záleží na velikosti kuličky) obou rukou, trochu jsem ji natáhla (stačí 1–2 cm), přeložila konce přes sebe, zase zmáčkla a natáhla, a tak pořád dokola, až je kulička měkká a dá se rozetřít. Když byla pasta při hnětení moc tuhá, tak jsem ji trochu zředila tím, že jsem si prsty namočila do vody (opravdu do stačí). Tu správnou konzistenci by si pasta měla udržet tím hnětením a potom roztíráním. Nechci tu ze sebe dělat chytráka, fakt jsem si to zkoušela poprvé a možná jsem měla štěstí, že se mi to celkem podařilo. Jako nejlepší řešení bych viděla všechno si to prohlédnout v praxi na youtoube.com, do vyhledávacího pole zadat sugaring. Vyjede několik praktických ukázek jak pastu vařit a jak ji používat. To by bylo, myslím, nejlepší. Hlavně se nevzdávat při prvním neúspěchu, chce to trochu praktických zkušeností, ale výsledek stojí opravdu za to.

«  1 

Přidat reakci