DEPILACE:

EPILACE:

Depilační strojky a holení

Vyholování chloupků patří k nejoblíbenějším způsobům depilace. Většina žen tuto techniku používá alespoň pro určitou část těla, neboť pro ženy se stává depilace stále důležitějším hygienickým návykem. Hladká pokožka je dnes samozřejmostí pro každou moderní ženu. Předností holení je použitelnost v domácích podmínkách, rychlost a jednoduchost. Pomůckamí bývají žiletky, holítka či různé depilační strojky (depilátory)

Žiletky

Holení je velice jednoduchou záležitostí. Zvládne ho každá žena doma. Nejčastěji se ženy holí pomocí holítek nebo žiletek. Pokožku namočíme, popřípadě natřeme krémem (pěnou, gelem) určeným k holení. Poté použijeme žiletku. Tahy provádíme proti růstu chloupků, aby byla pokožka oholena důkladně. Největší výhodou této techniky je jednoduchost a rychlost. Stačí pár minut a naše kůže je krásná a bez chloupků. Cena žiletek je poměrně nízká, což je další výhoda této techniky. Žiletky určené na jedno použití pořídíme za několik desítek korun. Ty s výměnnými hlavicemi jsou pak o něco dražší.

Depilační strojky (depilátory)

Holení pomocí depilátoru je také poměrně oblíbené. Depilační strojky jsou v podstatě přístroje podobné pánskému holícímu strojku, avšak jsou uzpůsobené pro potřeby žen. Chloupky stříhají až u konečků. Jde o bezbolestnou a jednoduchou depilaci. Pokožku pouze namočíme nebo natřeme vhodným krémem a můžeme depilovat. Je však nutné opět nutné opakovat proceduru s depilátorem několikrát týdně. Samotný depilátor stojí 300 – 500 Kč. Velmi často se prodává v kombinaci s epilátorem (slouží k vytrhávání chloupků. Tento přístroj má dvě vyměnitelné hlavice, z nichž jedna slouží jako depilátor a druhá jako epilátor. Zde je cena vyšší. Za kombinaci depilačního a epilačního strojku zaplatíme okolo 1500 Kč.

Nevýhody depilace holením

Vyholování chloupků má však jednu obrovskou nevýhodu. Musíme jej velmi často opakovat. Jednotlivé chloupky totiž dorůstají téměř okamžitě. Proto je třeba holení opakovat zhruba každý druhý až třetí den. Chloupky navíc mohou sílit a tmavnout.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!