DEPILACE:

EPILACE:

Depilační krém (mléko, pěna)

Všechny tyto přípravky se většinou užívají doma. Jejich aplikace je snadná a celá procedura poměrně rychlá. Proto si je oblíbilo mnoho žen.

Depilační krémy jsou oblíbeným a rychlým způsobem depilace. Stačí pár minut před spaním a naše pokožka je krásně hladká. Depilačním krémem natřeme pokožku a necháme působit zhruba 5 minut. Poté krém jednoduše omyjeme vodou. Jde o velmi příjemný způsob depilace vhodný pro všechny partie. Stačí pouze natřít a po chvíli osprchovat. Výsledek je po depilačním krému perfektní. Nevýhodou této metody je, že chloupky musí být dlouhé několik milimetrů, aby je krém odstranil. Cena depilačních krémů se pohybuje od 100 do 200 Kč.

Depilační mléka fungují na stejném principu jako depilační krém. Natřeme jimi pokožku a po chvíli omyjeme vodou. Jsou vhodná hlavně pro depilaci nohou a paží. Nepříliš vhodná jsou pro depilaci menších ploch. Cena je podobná jako u depilačních kré­mů.

Depilační pěna je opět podobná jako předchozí produkty. Natřeme, necháme působit a poté špachtličkou seškrábeme uvolněné chloupky. Cena za depilační pěnu se opět pohybuje okolo 100 Kč.

Tyto přípravky jsou chemickou formou depilace. Depilační krém, mléko nebo pěna chloupky změkčí natolik, že je pak stačí pouze smýt vodou nebo seškrábnout špachtličkou. Často zde však dochází k alergickým reakcím. Proto je vždy třeba nejprve přípravek vyzkoušet na malém kousku kůže. Některé ženy také uvádějí, že tyto přípravky nezbaví pokožku chloupků dokonale. I když přípravek rozetřeme rovnoměrně, stále se může stát, že na některých místech chloupky zůstávají.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!