DEPILACE:

EPILACE:

Depilace voskem

Depilace voskem je tradičním způsobem, jak se zbavit chloupků. Přestože se na trhu objevují stále nové metody depilací, mnohé ženy nedají na vosk dopustit. Depilaci voskem můžeme provést jak doma, tak i v kosmetických salonech. Protože je tato metoda velmi rozšířená, nabízí ji téměř v každém salonu.

Depilace voskem postup

Depilační vosk může být teplý nebo studený. Na trhu je velký výběr a je tedy možné pořídit vosky různých barev, vůní i vlastností. Studený vosk se většinou používá pro domácí depilaci. Je možné zakoupit pásky, na kterých již je předpřipraven studený vosk. Ty pouze přiložíme na místo, které chceme depilovat a strhneme. Je to však poměrně bolestivý způsob. Proto se většinou používá na menší partie, jako například na obličej.

Depilace teplým voskem je o trochu složitější a většinou probíhá v kosmetických salonech. Před epilací se pokožka potře vhodným přípravkem. Existuje jich velké množství a každá žena si tak může vybrat to nejvhodnější. Poté se vosk zahřeje a přiloží na pokožku. Na vosk se přilepí depilační pásek a poté kosmetička vosk pomocí pásku strhne. Dojde k vytrhnutí chloupků i s kořínkem. Po epilaci se pokožka opět ošetří vhodným přípravkem. Na trhu jsou spreje, olejíčky, mléka, krémy či emulze. Depilace teplým voskem je vhodná pro všechny části těla – depilace obličeje – obočí a knírek, dále pak ruce, nohy a hýždě. Depilace voskem je i původní metodou brazilské depilace.

Výhody a nevýhody

Výhodou depilace voskem je rozhodně rychlost. Celá procedura trvá nanejvýš několik minut. Také není třeba ji opakovat příliš často. Většinou chloupky dorůstají za 4 až 6 týdnů. Hlavní nevýhodou je však poměrně velká bolestivost. Často se také vyskytují alergické reakce či zarudnutí kůže. Proto je třeba nejprve vosk vyzkoušet na malém kousku kůže. Jako nevýhodu vidí ženy také to, že chloupky se musí před epilací nechat dorůst zhruba do 4–5 milimetrové délky.

Cena studených voskových pásků se pohybuje okolo 100 Kč. Za depilaci teplým voskem pak zaplatíme trochu víc. Například za voskovou depilaci rukou dáme okolo 300 Kč.

Depilace voskem u mužů

Na závěr se opět podíváme, jak je to u mužů. Dnes už není žádnou zvláštností, když na depilaci voskem potkáme muže. Ti si většinou nechávají tímto postupem odstranit chloupky ze zad, hrudi či nohou.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!