DEPILACE:

EPILACE:

Depilace cukrovou pastou

Ženy stále hledají nové a nové způsoby depilace. Snaží se najít způsob, jak se bezbolestně a na delší dobu chloupků zbavit. Cukrová pasta je v našich končinách poměrně novou záležitostí, avšak rychle si ji oblíbilo mnoho žen i mužů. Depilace cukrovou pastou je totiž méně bolestivá, než například depilace voskem, a navíc její výsledky vydrží obdobnou dobu – až měsíc. V současné době patří v k trendům v oblasti depilace. Často ji můžeme v nabídce kosmetických salonů nalézt pod názvem Body Sugaring.

Přestože je depilace cukrovou pastou v Evropě poměrně nově užívána, samotná cukrová směs je připravena podle tradičního receptu starého několik tisíc let. Ten pochází pravděpodobně z Egypta či Mezopotámie. Nyní byla tato metoda znovuobjevena a adaptována pro podmínky 20. století. Cukrová pasta je vyrobena z citronové šťávy, vody a cukru. Neobsahuje žádné chemické přísady a je tak 100% přírodní.

Postup depilace cukrovou pastou

Depilaci cukrovou pastou můžeme provádět doma nebo navštívit kosmetičku. Způsob depilace je snadný. Nejprve se kůže odmastí speciálním přípravkem. Poté natře pudrem a depilace může začít. Pasta se nanese na chloupky a následně strhne. S ní i chloupky včetně křínků. Poté se místo omyje čistou vodou a tím je pasta zcela odstraněna. Cukrovou pastou můžeme depilovat všechny partie, obzvlášť vhodná je i pro citlivá části těla. Lze ji tedy doporučit pro depilaci obličeje (horní ret, obočí), třísel či podpaží.

Výhody a nevýhody

Depilace cukrovou pastou má několik velkých výhod. První z nich je možnost odstraňovat i kraťoučké chloupky již od 1–2 mm. U vosku je nutné čekat, až dorostou. Protože se pasta strhává po směru růstu chloupků, tak tento způsob depilace téměř nebolí. Pouze napoprvé může bolet o něco více. Menší bolestivost je také zajištěna tím, že cukrová pasta odstraňuje z povrchu kůže pouze odumřelé pleťové buňky, zatímco teplý vosk všechny. Navíc cukr působí na pokožce antibakteriálně a pomáhá ji tak udržet v dobré kondici. Také nedochází k zarůstání chloupků a netvoří se pupínky. Jak již bylo zmíněno, je cukrová pasta přírodní, a proto se na ni obvykle nevyskytují alergické reakce. Relativní nevýhodou použití cukrové pasty je větší časová náročnost procedury. Ta bývá v porovnání s klasickým voskem také dražší. I z těchto důvodu se depilace cukrovou pastou nedoporučuje pro větší plochy na těle.

Cena depilace se liší podle toho, zda si ji provádíme sami doma nebo navštívíme salón. Za 250g cukrové pasty zaplatíme běžně zhruba 200 – 300 Kč. Cukrovou pastu je možné vyrobit i doma. Často se objevují recepty, jak ji připravit. Většinou však nefunguje tak, jak má. Ženy si stěžují, že podomácku vyrobená pasta nejde z pokožky strhnout. Celkově zvládnutí techniky pro domácí použití je poměrně náročné. Pokud navštívíme kosmetičku, tak například za epilaci rukou dáme 400 – 500 kč. Celé nohy by nás pak stály okolo 700 Kč. Depilace třísel kolem 300–400 Kč.

Depilace cukrovou pastou a muži

I muži v současné době často přecházejí na cukrovou pastu. Nejvíce u nich bývá žádána depilace zad, hrudi, podpaží či třeba úprava obočí.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!