DEPILACE:

EPILACE:

Depilace

Jak již bylo řečeno, tak obsah slova depilace není nijak striktně vymezen. Jedná se především o metody odstraňování chloupků, které jsou rychlé a praktické. Jednoduchost provedení depilace ji dělá i finančně přístupnější, než epilaci. Efekt depilace je z principu krátkodobý (do 1 měsíce) a většinou také neposkytuje žádné trvalé výsledky (slábnutí a řídnutí chloupků). Depilace představuje především povrchové metody a základní způsoby vytrhávání. Většina žen depilaci využívá alespoň na některých částech svého těla. Zmíněnou charakteristikou depilace je krátkodobý efekt. Proto depilaci musíme po několika dnech opakovat. U některých metod hraničních s epilací se můžeme dostat na dobu několika týdnů. Pokud však chceme udržet svoje tělo stále hladké, musíme se připravit na časté depilování a užití depilačních pomůcek.

Metody depilace

Pokud se rozhodneme pro depilaci, je důležité také zvolit tu nejlepší metodu. Některé nemusí z rozličných důvodů vyhovovat všem. Metod je hned několik:

A co brazilská depilace?

Brazilská depilace není (možná překvapivě) označením pro konkrétní metodu. Jde o odstranění ochlupení z oblasti genitálií. Tato depilace se provádí nejčastěji horkým voskem nebo cukrovou pastou.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!