DEPILACE:

EPILACE:

Brazilská depilace

Brazilská depilace získala název podle země, kde byla proslavena. Brazilským ženám se přestaly líbit tmavé chloupky vykukující z jejich odvážných plavek či karnevalových masek. Proto se začaly těchto chloupků částečně zbavovat. Časem vše došlo ještě dál a pouhá depilace třísel už nestačila. Ženy se chtěly zbavit v dolních partiích veškerého ochlupení. A tak vznikla ona brazilská depilace. Pod tímto pojmem se skrývá odstranění ochlupení na intimních místech (tedy depilace třísel a okolí) i pubického ochlupení na samotných genitáliích – depilace přirození. Původně šlo o depilaci voskem, ale pojem se postupně rozšířil i na další příbuzné metody, jako je třeba depilace cukrovou pastou. Zpočátku brazilskou depilaci okolní svět nepřijal příliš nadšeně, později však tato móda pronikla i na ostatní kontinenty. Nejvíce rozšířená je v USA a Austrálii, kde brazilskou depilaci podstupuje až přes 50% žen. Z těchto zemí pronikla i k nám. U nás se ovšem pod pojmem brazilská depilace skrývá i jen částečná úprava intimních partií, kdy se v pubické oblasti ponechá typicky proužek či trojúhelník. Dnes je brazilská depilace zcela běžnou záležitostí pro poměrně velké množství žen po celém světě. Hlavně mladé ženy si pochvalují výhody depilace přirození.

Depilace přirození

Brazislká depilace tedy, jak již bylo řečeno, znamená odstranění veškerého ochlupení z intimních partií a genitálií. Způsoby, jak ji lze provádět jsou dnes minimálně dva – vosk a cukrová pasta. Brazilskou depilaci můžeme provádět doma, avšak doporučuje se navštívit specializovaný salón, kde by měla být procedura příjemnější, alespoň co se bolestivosti týče. Brazilská depilace totiž může být velmi bolestivá. To se považuje za jednu z jejích největších nevýhod. Je však většinou kompenzována uspokojivým výsledkem. Nevýhodou procedury prováděné v salónu může být i stud. Ten se však při pravidelném docházení do salónu (zhruba jednou za měsíc) podaří určitě časem odbourat. Cena brazilské depilace odpovídá zhruba cenám jednotlivých metod.

Výhody brazilské depilace

A na závěr tedy, co nám brazilská depilace přinese za výhody? Ženy si ji oblíbily nejen z estetických důvodů. Depilace přirození má totiž také značné výhody i hygienické. Ženám je například umožněno mnohem snadnější a důkladnější mytí intimních míst. Navíc si ženy, které ji podstupují připadají více sexy a zvyšuje se jim sebevědomí. Většina žen také uvádí, že se jim s brazilskou depilací vylepšil sexuální život.

Brazilská depilace a muži

Abychom nemluvili jen o ženách, tak se hodí zmínit, že na brazilskou depilaci (depilaci přirození) začínají docházet i mladí muži. Je však otázkou, jestli se pro mužskou variantu procedury také hodí název brazilská depilace.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!